LGS 2024 Şampiyonları Belli Oldu: 352 Öğrenci Tam Puan Aldı!

LGS 2024 Şampiyonları Belli Oldu: 352 Öğrenci Tam Puan Aldı!
2024 LGS sonuçlarına göre 352 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puan aldı. Bahçeşehir Koleji'nden 29 öğrenci de şampiyonlar arasında. İşte öğrencilerin başarı hikayeleri ve tercihleri.

LGS 2024 Şampiyonları Belli Oldu: 352 Öğrenci Tam Puan Aldı!

2024 Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı ve 352 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak şampiyon oldu. Bu yıl Bahçeşehir Koleji'nden 29 öğrenci 500 tam puan alarak büyük bir başarıya imza attı. Şampiyon öğrenciler, başarılarının sırlarını paylaşarak, farklı taktikler ve çalışma yöntemleriyle bu başarıyı elde ettiklerini belirttiler. İşte bazı şampiyon öğrencilerin başarı hikayeleri ve tercihleri:

Şampiyonların Başarı Sırları ve Tercihleri

Yusuf Bulut Dilek: Deneme sınavlarını analiz ederek günde 60-70 yeni nesil soru çözdü. Robert Kolej veya Galatasaray Lisesi’ni hedefliyor.

Nil Esen: Lisanslı voleybol oyuncusu olan Nil, voleybolun motivasyon kaynağı olduğunu belirterek günde 280-300 soru çözdü. İstanbul Erkek Lisesi'ni tercih edecek ve mühendis olmayı hedefliyor.

Melih Doruk Ünal: Günde 300 soru çözerek verimli çalıştı. Basketbol oynayan Melih, yurt dışı eğitim imkanları nedeniyle İstanbul Erkek Lisesi'ni tercih ediyor ve Almanya veya İsviçre'de mühendislik okumak istiyor.

Elif Zeren Adalı: Dedesi kanser olduktan sonra genetik mühendisliğine ilgi duyan Elif, kanser tedavisine katkı sağlamak istiyor. İstanbul Erkek, Kabataş veya Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi arasında karar verecek.

Ahmet Emin Yetgin: Kendisiyle yarışarak piyano çalmaya devam eden Ahmet, sosyal hayatından kopmadan başarılı oldu. İstanbul Erkek Lisesi'ni tercih edecek ve yurt dışında genetik mühendisliği okumak istiyor.

Özgür Emre Çelik: Özel ders almadan ve kursa gitmeden çalıştı. Dikkat hatalarını düzenli uyuyarak düzelten Özgür, Fransa'daki eğitim imkanları nedeniyle Galatasaray Lisesi'ni tercih ediyor.

Elif Yılmaz: Zorlandığı konular ve kötü geçen denemelerle pes etmeden çalıştı. Hedefi İstanbul Erkek Lisesi ve ardından mühendislik okumak.

Mustafa Eren Dinç: 6 saat yerine 2 saat verimli çalışarak şampiyon olmayı beklemeyen Mustafa, İstanbul Erkek Lisesi'ni tercih ediyor ve tıp okumak istiyor.

6 Yıldır Şampiyon Çıkartan Okul

Son 6 yıldır LGS şampiyonları yetiştiren Başakşehir İBB Akşemsettin Ortaokulu bu yıl 3 LGS birincisi çıkartmayı başaran ilk devlet okulu oldu. Şampiyonlar Ecrin Kaptan, Mehmet Arif Yıldız ve Ebrar Nalbant, gelecekteki hedeflerini paylaştılar.

LGS'de 36 Bilfenli Türkiye Birincisi Oldu!

Bilfen Ortaokulları'ndan bu yıl mezun olan 2 bin 14 ortaokul öğrencisi arasından 36 öğrenci, 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu. Bilfen Ortaokulları'nın İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, İskenderun ve Kayseri'deki öğrencileri, bu büyük başarıyı elde etti.

Başarılı öğrenciler, Bilfen Çamlıca Ortaokulu'nda düzenlenen törenle kupalarını aldı. Törende konuşma yapan Bilfen İlköğretim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Nurşen Kayatürk, öğrencilerin geçen yıla oranla daha zor bir sınavla karşılaştığını belirtti ve şunları ekledi:

Doğa Koleji, 12 Türkiye birincisi çıkardı

Doğa Koleji, Türkiye genelindeki kampüslerinden Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda 12 Türkiye birincisi çıkardı.

Diğer Şampiyonlar

  • Afyonkarahisar’da Ömer Faruk Mumyakmaz, Büşra Yüce, Elif Sude Söyler ve Nedim Sadi Çolaker
  • Mersin’de Mehmet İlvan, Mardin Artuklu’da Cıvan Çelik, Bolu’da Aras Kadir Deveci
  • Bilfen Okulları’ndan 36, Bilnet Okulları’ndan 4, Final Eğitim Kurumları’ndan 15 öğrenci tam puan aldı
  • Diyarbakır’dan Beren Savar ve Neva Bingöl, Bursa’dan Birsen İçal
  • İstanbul Esenyurt’tan Ulaş Güney Daşdemir ve ikiz kardeşi Gözde Naz

Bu yılki LGS şampiyonları, azim ve kararlılıkla çalışarak büyük bir başarı elde etti. Öğrencilerin farklı çalışma yöntemleri ve motivasyon kaynakları, diğer öğrencilere de ilham verici nitelikte.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.