Okul Kayıtları Adrese Dayalı Olarak Tamamlandı

Okul Kayıtları Adrese Dayalı Olarak Tamamlandı
2024-2025 eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kayıtları adrese dayalı olarak e-Okul sistemi üzerinden tamamlandı. Detaylar için tıklayın!

Okul Öncesi, İlkokul ve Ortaokula Başlayacak Öğrencilerin Kayıtları Adrese Dayalı Olarak Yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığı, 2024-2025 eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilkokul birinci sınıf ve ortaokul beşinci sınıfa başlayacak öğrencilerin kayıt işlemlerini adrese dayalı olarak tamamladı. Bu düzenlemeyle veliler, çocuklarının okul kayıt süreçlerini kolayca takip edebilecekler.

2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı Kayıt Süreci

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin kayıtları, MERNİS adres bilgileri esas alınarak herhangi bir başvuru gerektirmeden e-Okul sistemi üzerinden yapıldı. Bu sistem sayesinde kayıt işlemleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi.

ogrenci-sinif-okul.jpg
Sınıf ve Öğretmen Belirlemesi Ağustos sonuda yapılacak

Sınıf ve Öğretmen Belirleme

İlkokul 1. sınıfa başlayacak öğrencilerin şube ve sınıf öğretmenlerinin belirlenmesi ile 5. sınıfa başlayacak öğrencilerin şube belirlemeleri, Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'ne uygun olarak ağustos ayının son haftasında yapılacak. Bu süreç, öğrencilerin eğitim hayatlarına düzenli bir başlangıç yapmalarını sağlayacak.

Okul Bilgilerine Erişim

Veliler, e-Devlet kapısı üzerinden "İlköğretim Okulları Adrese Göre Kayıt Okulu Sorgulama" (e-Kayıt) hizmet başlığı altından çocuklarının yerleştirildiği okulu öğrenebilirler. Bu sistem, velilere büyük kolaylık sağlayarak kayıt sürecinin şeffaf ve erişilebilir olmasını sağlıyor.

Eğitim Yılı Başlangıç Tarihi

2024-2025 eğitim öğretim yılı, 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Öğrenciler, yeni eğitim dönemine hazır bir şekilde okullarına kavuşacaklar.

2024-2025 öğretim yılı e-Kayıt uygulaması sonucu adres bilginize göre Anasınıfı, İlkokul 1. sınıf veya Ortaokul 5. sınıfa kayıt yaptırmanız gereken okulu görmek için Tıklayınız

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.