İbn Haldun Üniversitesi Ücretleri 2024-2025

İbn Haldun Üniversitesi Ücretleri 2024-2025
İbn Haldun Üniversitesi'nin 2024-2025 eğitim yılı ücretleri ve burs imkanları hakkında detaylı bilgi. Eğitim maliyetlerini planlamak ve sunulan destek fırsatlarını öğrenmek için sayfamızı ziyaret edin.

İbn Haldun Üniversitesi Ücretleri 2024-2025

İbn Haldun Üniversitesi, öğrencilere sunduğu yüksek kaliteli eğitim ve çeşitli burs imkanları ile dikkat çekmektedir. 2024-2025 akademik yılı için belirlenen güncellenmiş eğitim ücretleri ve burs seçenekleri hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

İbn Haldun Üniversitesi'nin eğitim ücretleri, fakültelere ve programlara göre değişiklik göstermektedir. Yıllık eğitim ücretleri genellikle öğrencinin kayıt olduğu bölüme ve programın özelliklerine göre belirlenir. İşte bazı örnekler:

Burs Olanakları:

  • Dizüstü Bilgisayar Hediyesi: Üniversiteye kayıt yaptıran tüm öğrencilere derslere kayıt olup devam etmeleri halinde, öğrenimleri süresince kullanabilecekleri dizüstü bilgisayar verilir.
  • Prestij Bursu: Sözel ilk 50 ile eşit ağırlık ilk 100 sıralamaya sahip olanlara aylık 7.500 TL nakit ödeme yapılır.
  • Derece Bursu: ÖSYS puanları ile Türkiye genelinde belirli sıralamalara sahip olan öğrencilere aylık nakit ödeme yapılır.
  • Tercih Bursu: İlk tercihinde İbn Haldun Üniversitesi lisans programlarından birini yazan ve ilgili programı kazanıp kayıt yaptıran öğrencilere aylık 3.000 TL tercih bursu verilmektedir.
  • Sporcu Bursu: Başarılı sporculara öğrenim ücretinden muafiyet sağlayan burs verilir.

İbn Haldun Üniversitesi 2023-2024 bazı bölümlerin ücretleri:

2023-2024 Akademik Yılı’nda Hukuk ve Psikoloji Lisans programları için öğrenim ücreti KDV dahil 200.000 TL olup, diğer lisans programları ile İngilizce Hazırlık Programı için yıllık öğrenim ücreti KDV dâhil 180.000 TL’dir. Öğrenim ücreti muafiyetinin sona ermesi halinde öğrenciliğin devamı için bu meblağın üstlenilmesi gerekmektedir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.