2024 Yabancı Özel Liseler Serbest Kayıt Dönemi: Boş Kontenjanlar ve Taban Puanlar

2024 Yabancı Özel Liseler Serbest Kayıt Dönemi: Boş Kontenjanlar ve Taban Puanlar
Yabancı özel liselerde serbest kayıt dönemi başladı. Boş kontenjanlar ve taban puanları hakkında detaylı bilgiye ulaşın.

Yabancı Özel Liselerde İkinci Serbest Kayıt Dönemi: Boş Kontenjanlar ve Taban Puanlar

Yabancı özel liselerde iki kayıt döneminin ardından serbest kayıt dönemi devam ediyor. 4 kez yapılacak serbest kayıtların ilki tamamlandı, ikincisine geçildi. Okullar aynı gün önkayıtları alıp, asil ve yedek liste kayıtlarını yapıyor. İkinci serbest kayıt dönemine 156 boş kontenjanla girildi.

Amerikan Liseleri

Amerikan Robert Lisesi, Taban puanını 484 olarak açıklayan birinci kayıt dönemi sonunda kontenjanını doldurdu.

Üsküdar Amerikan Lisesi, İlk taban puanı 480 olan lisenin ikinci taban puanı 477 olmuştu. İkinci kayıt dönemi sonunda doldu.

İzmir Amerikan Koleji, İlk taban puanı 450 olan lisenin ikinci kayıt dönemi için puanı 446 olmuş ve kontenjanını doldurdu.

Tarsus Amerikan Koleji
İlk taban puanı 431 olan lisenin ikinci kayıt dönemi puanı 410, serbest kayıt dönemi puanı 400 olmuştu, ilk serbest kayıtta kontenjanını doldurdu.

Fransız Liseleri

Saint Joseph Fransız Lisesi, İlk taban puanı 470 olan lise kontenjanını doldurmuştu, ama ikinci kayıt dönemi için puanını 465 yaparken, kayıt çekmelerle 33 boş kontenjanı olmuştu. Bu kontenjanlar ikinci kayıt dönemi sonunda doldu ve olası kayıt çekmelere karşı serbest kayıt dönemi puanı 463 kaldı.

Notre Dame De Sion Fransız Lisesi, İlk taban puanı 461, ikinci kayıt puanı 456, serbest kayıt dönemi puanı 450 olan lisenin ikinci serbest kayıt dönemi puanı 446, boş kontenjanı 52.

Saint Benoit Fransız Lisesi, İlk taban puan 453, ikinci kayıt dönemi puanı 448, birinci serbest kayıt dönemi puanı 444 olan lisenin ikinci serbest kayıt dönemi puanı 442 olurken, boş kontenjanı 7.

Sainte Pulcherie Fransız Lisesi, İlk taban puanı 448, ikinci kayıt puanı 440, birinci serbest kayıt dönemi puanı 437 olan lisenin ikinci serbest kayıt dönemi puanı 432, boş kontenjan 28.

Saint Michel Fransız Lisesi, İlk taban puanı 445, ikinci kayıt dönemi puanı 443, birinci serbest kayıt için puanı 436, ikinci serbest kayıt için puanı 430 olan lisenin boş kontenjanı 45.

İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi, İlk kayıt taban puanı 406, ikinci kayıt puanı 400, ilk serbest kayıt dönemi puanı 390 olan lisenin ikinci serbest kayıt puanı 370, boş kontenjanı 18.

Alman, Avusturya ve İtalyan Liseleri

Alman Lisesi, İlk taban puanı 480 olan lise birinci kayıt döneminde kontenjanını doldurdu, ama kayıt çekmeler nedeniyle 1 boş kontenjan var.

Avusturya Lisesi, Lise bölümünün ilk taban puanı 475 oldu ve değişmedi, şu anda 2 boş kontenjan var.
Ticaret bölümünün ilk taban puanı 470 değişmedi, şu anda 3 boş kontenjan var.

İtalyan Lisesi, İlk taban puanı 470 olan lise birinci kayıtta kontenjanını doldurdu ama kayıt çekmelerle oluşan 7 boşu ikinci kayıt döneminde doldurdu. Serbest kayıt dönemi için boş kontenjan yok, puanı aynı.

Galileo Galilei İtalyan Lisesi, İlk taban puanı 445 olan lisenin ilk kayıt döneminde kontenjanı doldu. Serbest kayıt dönemi için kontenjanı yok, puan aynı kaldı.

Serbest Kayıt Dönemleri

  • Serbest Kayıt Dönemi: 10 Temmuz
  • Serbest Kayıt Dönemi: 11 Temmuz
  • Serbest Kayıt Dönemi: 12 Temmuz

Yabancı özel liselerde kayıt dönemi, öğrencilere eğitim hayatlarında önemli fırsatlar sunmaktadır. Boş kontenjanlar ve taban puanlar hakkında bilgi sahibi olmak, öğrencilerin ve velilerin tercihlerini doğru yapmalarına yardımcı olacaktır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.